Napište mi zde
logo
Systémová technika budov - inteligentní elektroinstalace
Ing. Hana Křemenová - EIB/KNX Partner


TOPlist
AKTUALITY:
pro KNX používám ETS5
pro vizualizaci CW8
---
2012 Certifikát KNX2
"Upgrade Course"
---
2007 Certifikát KNX1
   Během mé kariéry v tomto oboru, nejdříve jako zaměstnanec již neexistující firmy Elexa s.r.o. a později Eltodo EG a.s., jsem samostatně vypracovala nebo se podílela na následujících akcích:

2004 - 2006 Komplex kancelářských budov ČP a.s. v ul. Vladislavova a Spálená v Praze. Celý komplex obou budov je řešen v systému EIB od řízení technologických procesů, přes měření hodnot až po řízení klimatu a osvětlení jednotlivých kanceláří včetně centrální vizualizace v prostorech velína a ostrahy objektu.
                 - Kompletní programové řešení řízení technologie chlazení objektu systémem EIB.
                 - Aktualizace, úpravy a tvorba nových programových řešení technologií
                   vzduchotechnických zařízení.
                 - Kompletní programové řešení sledování polohy a stavu výtahů.
                 - Aktualizace a úpravy programových nastavení kancelářských prostor.
                 - Tvorba a aktualizace centrální vizualizace technologických procesů.
2004 - 2005 Prodejní hala obchodního centra Protec-Mediahall Brno. V objektu systém EIB řídí centrální topení a větrání prostor s možností lokálního nastavení v jednotlivých kancelářích.
                 - Kompletní programové řešení centrálního větrání včetně spouštění tepelných clon.
                 - Tvorba lokálního zobrazení dat a ručního ovládání na LCD displeji.
                 - Příprava dat pro uživatelskou vizualizaci systémem ControlWeb.
2004 - 2005 Rekreační objekt v Českém Krumlově. Objekt je kompletně řízen a monitorován systémem EIB, od řízení kotelny, sauny, bazénu, přes řízení vytápění vnitřních prostor, příjezdové cesty, řízení osvětlení, žaluzií až po hospodaření s užitkovou vodou a zavlažování zahrady.
                 - Kompletní řešení řízení kotelny a zavlažování zahrady včetně tvorby vizualizace.
                 - Kompletní řešení ovládání topení a osvětlení vnitřních prostor.
                 - Dálková správa objektu pomocí ISDN spojení programových prostředků EIB
                   s rekreačním objektem v reálném čase.
2004 - 2007 Kancelářská budova Tokovo Praha Holešovice. V objektu řídí systém EIB veškerou technologii větrání, kompletně řízení rozdělovačů tepla a chladu, kompletně lokální nastavení klimatu kancelářských prostor, kompletně osvětlení objektu vně i venku a sledování ostatních systémů jako záložní zdroj energie, stav vjezdových vrat a závor, stav požárního a zabezpečovacího systému apod.
                 - Kompletní programové řešení řízení větracího systému (17 VZT zařízení,
                   topení/chlazení s rekuperací, některé i se zvlhčováním vzduchu) včetně lokálních
                   sahar.
                 - Kompletní tvorba vizualizace pro systémy chlazení, topení a větrání v původním
                   programu Siemens. Nyní je již provedeno v systému ControlWeb.
                 - Programové nastavení sledování informací od souvisejících systémů (EPS, EZS atd.)
2005 Vila Vegacom Viniční hory 10 Praha. Systém EIB zde řídí centrální plynovou kotelnu, vytápění chodníků a příjezdové cesty, osvětlení a lokální vytápění vnitřních prostor.
                 - Kompletní programové řešení projektu EIB.
2005 Kanceláře obchodního centra Chomutov. Systém EIB zde řídí osvětlení, vytápění vnitřních prostor a nastavení žaluzií dle polohy slunce a intenzity venkovního osvětlení.
                 - Programové řešení vizualizace v systému ControlWeb včetně nastavení řízení  
                   žaluzií v závislosti na údajích z meteocentrály.
2005 Objekt ČP a.s. v ul. Hráského v Praze. Systémem EIB je zde řešeno řízení rozdělovače tepla, komunikace se systémem Amit, který řídí zbytek technologie topení na objektu a kompletní vizualizace technologie topení v systému ControlWeb.
                 - Programové zajištění komunikace se systémem Amit.
                 - Tvorba vizualizace v systému ControlWeb.
2006 Výrobní hala Zannini v průmyslové zóně v Kadani. Systém Micropel zde řídí a kontroluje systém doplňování chladicí vody pro výrobní linku.
                 - Programové nastavení řídicího automatu Micropel a frekvenčních měničů ABB.
2006-2007 Multifunkční objekt Luxembourg Plaza v Praze. Systém EIB zde řídí ve vybraných kancelářských prostorech osvětlení a žaluzie v závislosti na množství denního osvětlení a poloze slunce. Vlastní zdroje světla jsou řízeny systémem DALI v přímém napojení na EIB. Vizualizace a některé řídicí funkce zabezpečuje systém ControlWeb v přímém napojení na EIB.
                 - Spolupráce na kompletním řešení projektu.

Od roku 2007 již následují realizace v samostatné živnosti.

2008 Kancelářský komplex Corso v Praze. Systém EIB zde řídí osvětlení, klimatizaci i zastiňování. Vlastní zdroje světla jsou řízeny systémem DALI v přímém napojení na EIB. Vizualizaci a některé řídicí funkce zabezpečuje systém ControlWeb v přímém napojení na EIB.
                 - Dodávka kompletních programových prací.
2008 Výrobní hala v Kopřivnici. Systém EIB zde řídí osvětlení. Vizualizaci a veškeré řídicí funkce i časové harmonogramy zabezpečuje systém ControlWeb v přímém napojení na EIB.
                 - Dodávka softwarového nastavení systému ControlWeb.
2008-2009 Soukromá vila v Praze. Systém EIB zde řídí kompletní vybavení objektu mimo technologických zařízení. Vizualizaci zajišťuje KNX/EIB aplikace Facility Pilot.
                 - Dodávka vizualizace v systému Facility Pilot.
2008-2009 Kancelářská výšková budova Trianon v Praze. Systém EIB zde řídí kompletní zastiňování objektu. Aplikace umožňuje jak ruční ovládání tak i automatické zastiňování dle astrofunkcí.
                 - Kompletní dodávka programového nastavení systému KNX/EIB.
2009 Soukromý RD v Praze. Systém EIB zde řídí kompletní vybavení objektu. Technologická zařízení řídí systém Wago s napojením do KNX/EIB. Vizualizace a další logické funkce jsou řešeny systémem ControlWeb.
                 - Úpravy programového nastavení systému KNX/EIB, kompletní dodávka programového nastavení systému Wago i ControlWeb.
2009 Soukromý RD u Mladé Boleslavi. Projekt základního nasazení systému KNX/EIB. Optimalizace funkce/cena. Návrh komponent a realizace funkcí dle přání investora.
                 - Kompletní vyhotovení projektové dokumentace pro realizaci systému KNX/EIB.
2009 Klientské úpravy objektu Corso v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB i centrální vizualizace ControlWeb.
2010 Klientské úpravy objektu Trianon v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB.
2010 Servis systému KNX/EIB objektu Trianon v Praze. Pravidelný smluvní servis systému KNX/EIB pro celý objekt.
                 - Pravidelné zajištění servisních služeb dle smluvních podmínek.
2010 Soukromý RD ve Zdiměřicích. Systém KNX/EIB zde řídí kompletní vybavení objektu od stmívaného osvětlení přes žaluzie až po klimatizaci. Technologická zařízení řídí systém Wago s napojením do KNX/EIB.
                 - Dodávka programových a instalačních prací, zprovoznění systému KNX/EIB objektu po předchozím dodavateli. Kompletní realizace MaR včetně instalace.
2010 Klientské úpravy objektu Corso v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB i centrální vizualizace ControlWeb. Vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení".
2010-12 Soukromý objekt v Čeladné. Systém KNX/EIB zde řídí kompletní vybavení objektu. Technologická zařízení řídí systém Wago s napojením do KNX/EIB vč. realizace dálkové správy objektu. Vizualizace objektu, složité logické celky a dálková správa jsou řešeny systémem ControlWeb.
                 - Dodávka kompletních programových prací na systému KNX/EIB, MaR i smluvního dálkového dohledu.
2011-12 Soukromý RD v Praze. Projekt kompletního nasazení systému KNX/EIB. Projekt kompletního systému MaR pro technologické vybavení objektu. Návrh komponent pro realizaci funkcí dle přání investora. Integrace všech souvisejích zařízení pro technické vybavení budov.
                 - Kompletní vyhotovení projektové dokumentace pro realizaci systému KNX/EIB a MaR, vizualizace a dálkového dohledu.
2011 Soukromé RD v Praze (6RD). Systém KNX/EIB je zde nasazen ve dvou úrovních dle výběru investora - Standard (5RD) pro řízení osvětlení, větrání a centrálních funkcí - NadStandard (1RD) pro doplnění řízení žaluzií, topení, klimatizace, snímání meteorologických údajů atd.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení".
2011 Klientské úpravy objektu Trianon v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB.
2011 Klientské úpravy objektu Corso v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB i centrální vizualizace ControlWeb.
2012 Klientské úpravy objektu Trianon v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB.
2012 Soukromé RD v Praze (5RD). Systém KNX/EIB je zde nasazen ve dvou úrovních dle výběru investora - Standard (1RD) pro řízení osvětlení, větrání a centrálních funkcí - NadStandard (4RD) pro doplnění řízení žaluzií, topení, klimatizace, snímání meteorologických údajů atd.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení".
2012-13 Soukromé RD v Praze (5RD). Systém KNX/EIB je zde nasazen ve dvou úrovních dle výběru investora - Standard (1RD) pro řízení osvětlení, větrání a centrálních funkcí - NadStandard (3RD) pro doplnění řízení žaluzií - NadStandard (1RD) pro doplnění řízení žaluzií topení, klimatizace, snímání meteorologických údajů atd.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení".
2012-13 Soukromý RD ve Zdiměřicích. Pokračování prací z roku 2010, doplnění systému o řízení závlah, jezírka, venkovní osvětlení, vizualizaci, dálkové připojení a doplnění dalších komponent.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení" a potřebných elektromontážních prací.
2014 Technopark v Kralupech nad Vltavou. Systém KNX je zde nasazen pro ovládání vnitřního osvětlení a stínící funkce žaluzií a centrálních funkcí, realizace vč. dálkové správy objektu.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení" a potřebných elektromontážních prací.
2014 Soukromý RD v Praze. Doplnění systému KNX o automatické i ruční ovládání zimního skleníku.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB.
2014 Soukromý RD v Praze. Doplnění systému KNX o ovládání stínících funkcí žaluzií.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení".
2014 Klientské úpravy objektu Corso v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB i centrální vizualizace ControlWeb vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení" a potřebných elektromontážních prací.
2014 Klientské úpravy objektu Trianon v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB.
2015 Soukromý RD v Praze. Doplnění systému KNX o ovládání stínících funkcí žaluzií.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení" a potřebných elektromontážních prací.
2015 Klientské úpravy objektu Corso v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB i centrální vizualizace ControlWeb.
2015 Soukromý RD v Praze. Update SW vizualizace, úpravy vizualizace a výměna PC pro vizualizaci objektu.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení" a potřebných elektromontážních prací.
2015 Průmyslová hala SSI Schäfer, Hranice. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI, regulace stmíváním svítidel dle množství denního světla, interaktivní vizualizace ControlWeb.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2015 Průmyslová hala Rekuper Sychrov, Paceřice. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI, regulace stmíváním svítidel dle množství denního světla.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB.
2015 Soukromý RD ve Zdiměřicích. Doplnění systému KNX o IP kamery, zábranu proti vodě, snímání stavu automatického tlakování topného systému.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. potřebných elektromontážních prací.
2016 Průmyslová hala DURA Automotive Systems CZ, Kopřivnice. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI, regulace stmíváním svítidel dle množství denního světla, interaktivní vizualizace ControlWeb.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2016 Klientské úpravy objektu Corso v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB i centrální vizualizace ControlWeb vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení" a potřebných elektromontážních prací.
2016 Klientské úpravy objektu Trianon v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB.
2017 Klientské úpravy objektu Corso v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Dodávka kompletních programových úprav systému KNX/EIB i centrální vizualizace ControlWeb vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení" a potřebných elektromontážních prací.
2017 Průmyslová hala Sellier Bellot, Vlašim. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI, regulace stmíváním svítidel dle množství denního světla, interaktivní vizualizace ControlWeb.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2017 Průmyslová hala Coca-Cola, Praha. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI, regulace stmíváním svítidel dle množství denního světla, interaktivní vizualizace ControlWeb.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2017 Průmyslová hala PWO Czech Republic, Valašské Meziříčí. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI, regulace stmíváním svítidel dle množství denního světla, interaktivní vizualizace ControlWeb.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2017 Soukromý RD v Praze. Doplnění systému KNX o ovládání stínících funkcí žaluzií.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení" a potřebných elektromontážních prací.
2017 Průmyslová hala Kovosvit MAS, Sezimovo Ústí. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB.
2018 Průmyslová hala Enviropol, Jihlava. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI, regulace stmíváním svítidel dle množství denního světla, interaktivní vizualizace ControlWeb.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2018 Klientské úpravy objektu Corso v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB.
2018 Servisní správa systémů KNX/EIB. Osvětlení, klimatizace, zastiňování, vizualizace.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2019 Průmyslová hala Recticel Interiors CZ, Mladá Boleslav. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI, regulace stmíváním svítidel dle množství denního světla, interaktivní vizualizace ControlWeb.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2019 Klientské úpravy objektu Corso v Praze. Rozšíření a úprava stávajícího nasazení systému KNX/EIB dle požadavků a nových interiérových úprav najemních prostor dle přání koncového uživatele.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB.
2019 Průmyslová hala železáren, Staré město u Uherského Hradiště. Automatizované ovládání osvětlení systémem KNX a DALI, regulace stmíváním svítidel dle množství denního světla, interaktivní vizualizace ControlWeb.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2019 Servisní správa systémů KNX/EIB. Osvětlení, klimatizace, zastiňování, vizualizace.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2019 Soukromý RD v Praze Tróji. Projekt systému KNX na kompletní ovládání objektu.
                 - Projektové práce a poradenství na systému KNX/EIB a navazujících systémů.
2019-20 Soukromý RD v Praze Tróji. Realizace projektu systému KNX na kompletní ovládání objektu, vzdálená správa.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB vč. vyhotovení projektové dokumentace ve formě "skutečné provedení" a montáže ovladačů.
2020 Radnice Praha7. Poradenství a realizace systému KNX na ovládání vybraného osvětlení objektu.
                 - Dodávka programových prací na systému KNX/EIB.
2020 Servisní správa systémů KNX/EIB. Osvětlení, klimatizace, zastiňování, vizualizace.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2021 Byty Praha Hřebenky Realizace projektu systému KNX na kompletní ovládání bytů.
                 - Kompletní dodávka materiálu KNX, programových prací a oživení systému KNX/EIB.
2021 Servisní správa systémů KNX/EIB. Osvětlení, klimatizace, zastiňování, vizualizace.
                 - Kompletní dodávka programových prací na systému KNX/EIB a vizualizaci ControlWeb.
2022 Servisní správa systémů KNX/EIB. Osvětlení, klimatizace, zastiňování, vizualizace.
                 - Správa servisovaných objektů, doplňky systémů KNX, opravy, drobné stavební práce, poradenství KNX.
2023 Servisní správa systémů KNX/EIB. Osvětlení, klimatizace, zastiňování, vizualizace.
                 - Správa servisovaných objektů, klientské úpravy, výměny KNX prvků.
2023 Dům evropského parlamentu v Praze. Dodávka akčních členů KNX pro řízení vybraných světelných a zásuvkových okruhů. Periférie KNX pro řídicí systém Crestron.
                 - Dodání KNX prvků, programové vybavení, oživení systému, poradenství KNX.